Eskişehir Lazer Epilasyon

Eskişehir Lazer Epilasyon

Eskişehir Lazer Epilasyon

Eskişehir Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla başvurulan oldukça kalıcı bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ve değişen yaşam standartları gereği son yıllarda talep bir hayli artmıştir. Eskişehir lazer epilasyon merkezi verileri de bunu kanıtlar nitelikte  dahi olsa hala aklında bir takım soru işaretleri bulunanlar da vardır. Peki nedir lazer epilasyonu? Nerelerde uygulanabilir? Kimlere uygulanabilir, kimlere uygulanamaz? Lazer epilasyonu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi bölgelerde nasıl uygulanır? Hangi koşullarda daha olumlu ve daha kalıcı sonuçlar alınabilir? Kaç seansta biter ve seans aralıkları ne kadardir? Zararlari var mıdır? Eskişehir lazer epilasyon merkezi verileri doğrultusunda hazırladığımız yazımızda sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

LAZER EPİLASYONU NEDİR?

Lazer epilasyonu kıl köklerine gönderilen ışınlarla kıl köklerinin yok edilmesi yöntemidir. Kıl köklerine gönderilen ışınlar doğrudan kıl köküne yoğunlaşır ve kıl kökü tarafından emilir. Tüylerden kurtulmak için başvurulan diğer yöntemlere göre daha kalicidir. Cildi tahrip etmeden sağlıklı bir şekilde kıllardan kurtulmayı hedefler.

NERELERDE UYGULANABİLİR?

EskişehirLazer epilasyonu oldukça hassas bir işlemdir. Lazer epilasyonu merkezi seçilirken çok dikkat edilmelidir. Eskişehir lazer epilasyon merkezine gore lazer epilasyonu için merkez seçilirken güvenilirliğine ve ihtiyaclara uygun kalitede ve çeşitte malzemelerin olup olmamasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü yazımızın devamında göreceğiniz gibi vücudun farklı bölgeleri için farklı türde malzemeler gerekir. Kullanılan cihazlar hijyenik olmalı ve uygulama öncesi degerlendirmeleri yapabilecek donanımda uzman personeller olmalıdır. Böylece size en uygun yöntem belirlenir ve olumlu sonuçlar alınabilir. Aksi takdirde hiç sonuç alınmamakta birlikte tüylerde artma bile gözlenebilir. Eskişehir lazer epilasyon merkezi personelleri tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için kendi bölgemizdeki lazer epilasyon merkezlerini belirtilen durumlarda  yeterince araştırmadan kesinlikle yapilmamasi gerektiğinin altını çiziyor.

LAZER EPİLASYONU ÇEŞİTLERİ

Lazer epilasyonundan olumlu sonuçlar almak  için cilt ve kıl tipine uygun uygulama tekniği seçilmelidir. Her bölgede aynı cihaz kullanılmadığı gibi herkeste de aynı yöntem aynı sonucu vermeyebilir. Hangi lazer epilasyon yönteminin sizin için uygun olduğuna uygulama öncesi uzman personel karar verir. Eğer ev tipi lazer uygulayacaksaniz size en uygun lazer yöntemini belirlemek için Eskişehir lazer epilasyon merkezine giderek uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Temelde sık kullanılan lazer yöntemleri şunlardır:

Buz Lazer Epilasyon

Diger eskişehir lazer epilasyon türlerine göre daha yeni ve daha az acılı bir yöntemdir. Aciyi azaltmaya yönelik soğutma işlemi uygular. Bu yüzden bu adı almıştır. Kısa sürede olumlu sonuçlar verir. Uygulama sonrası yanık ve kızarıklık oluşması ihtimali daha azdır. Vücudun hassas bölgeleri (genital bölge ve yüz) için daha sık başvurulan bir yöntemdir. Eskişehir lazer epilasyon merkezimizde son teknoloji ürünlerle güvenli ve sağlıklı bir şekilde vücudun her bölgesi için uygulanan bir yöntemdir.

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer cilde çok yakın mesafeden ve diğer lazer yöntemlerinin dalga boylarına göre daha uzun dalga boyuyla atışlar şeklinde yapılır. Koyu tenli ve ince tüylü kişilerde bile olumlu sonuçlar verebilmektedir. Cilde çok yakın mesafeden yapıldığı için sıcaklığı yüksektir ve bölgeyi sogutamk için jel sürülür bu yüzden uygulama sonrası bölge temizlenmelidir. Bu yöntem genellikle her renk kıl üzerinde etki gösterir fakat kalın kıl köklerinde çok etkili değildir. Eskişehir lazer epilasyon merkezimizde bu yöntem daha çok yüz ve boyun için tercih edilir.

Aleksandrite Lazer Epilasyon

Açık ten rengine ve koyu renkli killara sahip kişilere uygulanan bir yöntemdir. Cilde üç santimetre mesafeden atışlar yapılır. Herhangi bir iz bırakmadığı gibi hijyenik açıdan da sorun teşkil etmez. Koyu renk pigmentlerine sahip tuye yöneldiği için köyü tenli kişilerde yan etkilere neden olabilir bu yüzden onlara önerilmez. Boyun ve yüz gibi ince tüylere sahip bölgeler için de tavsiye edilmez. Eskişehir lazer epilasyon merkezimizde hem daha hızlı sonuç alabilmek için hem de hijyen açısından bu yöntem daha çok genis alanlar için tercih edilir.

ND: Yag Lazer Epilasyon

Çok koyu cilt tipleri için başvurulan bir yöntemdir. Dalga boyu oldukça büyüktür bu yüzden uygulama sırasında oldukça acı verir. Yanık riski de diğer lazer uygulamalarına göre fazladır. Uygulama alanı da daha kısıtlıdır. Yine de Eskişehir lazer epilasyon merkezimize başvuran erkeklerde genellikle tercih edilen bir yöntemdir.

IPL(Intense Pulsed Light) Lazer Epilasyon

Tam olarak bir lazer epilasyon çeşidi olmamakla birlikte diğerlerinden daha farklı özellikte ışınlara sahip bir yöntemdir. Kil köklerini bitirmeyi değil de onlardan geçici bir süreliğine kurtulmayı amaclayanlarin başvurduğu bir yöntemdir. Tüy köklerini bir miktar zayıflatır ama tamamen bitirmez. Düzenli kullanımda nadiren de olsa yok olma gözlenebilir. Çok da tavsiye edilen bir yöntem değildir.

LAZER EPİLASYON UYGULANAN BÖLGELER

Lazer epilasyonu uygulaması vücudun tüylerinden rahatsız olduğumuz her bölgesi için uygulanabilir. Sadece bölgelere göre farklı çeşitleri uygulanır.

Yüz Bölgesi İçin Lazer Epilasyon

Yüz Bölgesi hem kadınların hem de erkeklerin aşırı tüylenmeden dolayı rahatsız olup lazere başvurdukları bir bölgedir. Yüz bölgesinde aşırı kıllanma hormonsal bozukluklardan da olabileceği dikkate alınmalıdır. Bu yüzden mutlaka önce bir uzman kontrolüne başvurulmalıdır. Aşırı akneli ve uçuk gibi çeşitli yaraları bulunanlar önce tedavi olmalı iyileştikten sonra lazer epilasyona başlamalıdır. Bronz tenli yüze sahip olanlarda önce teninin açılmasını beklemelidir. Lazer epilasyonu ışığı gözlere zararlı olduğu için uygulama sırasında mutlaka özel koruyucu gözlük takılmalıdır. Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezimizde yüz bölgesi için en çok tercih edilen lazer epilasyon çeşidi Buz Lazerdir. Daha  az acıyla daha kısa sürede daha etkili sonuçlar alınabilir. Yüz bölgesine uygun bir diğer lazer çeşidi de Diode Lazer epilasyondur. Her cilt tipi ve her bölge için uygulanabilirdir fakat aşırı açık renkli ince tüylerde istenilen sonucu vermeyebilir. Bu yüzden buz Lazer daha fazla tavsiye edilen bir yöntemdir. Yüzde katiyen kullanılmaması gereken lazer epilasyon çeşidi Alexandrite lazer epilasyondur. Olumsuz sonuçlar doğurabilir. Lazer epilasyon sonrası yüzde acne oluşumu ve kızarıklık gözlenebilir. Bu olağandır dert edilmesi gereken bir durum değildir geçicidir. Fakat leke oluşması durumu geçici olmayabilir. Bu lekeler yanlış uygulamalardan kaynaklanabileceği gibi uygulama sonrası dikkatsizliklerden de kaynaklanabilir. Bu lekelerden korunmak için uygulamadan hemen sonra cilde kimyasal bir madde uygulamamak ve en önemlisi cildi güneş ışığına maruz bırakmamak gerekir. Bu yüzden Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi lazer epilasyonunda özellikle yüz bölgesi için sonbahar ve kış ayları tavsiye etmektedir.

Koltuk Altı Bölgesi İçin Lazer Epilasyon

Koltuk altı bölgesi lazer epilasyon için en sık başvurulan bölgelerden biridir. Hem görüntü hem de kötü kokuya sebep olması açısından kadınlar kadar erkeklerin de başvurduğu bir bölgedir. Koltuk altı bölgesi lazeri sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmez. Güneş ışınlarına çok maruz kalmayan ve genelde kıl köklerinin kalın olması nedeniyle çoğunlukla olumlu sonuçlar alınan bir bölgedir. Yine de koltuk altı için de kişiye uygun lazer tercih edilmelidir. Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezinde bu bölge için daha çok Buz Lazer Epilasyon tercih etmektedir. Böylece temiz bir koltuk altına kavusabilinir.

Genital Bölgede Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonunda kadınların en çok ikileme düştüğü ve korktuğu bölgedir. Çünkü kadınlarda en hassas bölgedir ve çok daha fazla dikkat gerektiren bir bölgedir. Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi bu bölgede daha az acı ve daha az kizariklikla daha kısa sürede daha kısa sonucun yine buz Lazer yöntemiyle alınabileceğini söylüyor. Genital bölge için en korkulan durumlar kısırlık oluşumu ve yumurtalikların zarar göreceği düşüncesidir. Ancak bu hiçbir şekilde doğru değildir. Lazer epilasyon Vücudun herhangi bir yerine zarar vermez. Hamilelere uygulanmamasinin nedeni hormonlarin bozulduğu  dönemlerde işe yaramayacağı hatta olumsuz sonuç oluşturabilme ihtimalidir.
Yani lazer sadece uygulandığı bölgeyi etkiler. Zaten dünyada yaklaşık 20 yıldır güvenle uygulanan bir yöntemdir ve yumurtaliklari olumsuz etkileyebileceği bir durum kesinlikle yoktur.

Kol ve Bacak Bölgesinde Lazer Epilasyon

Kadınların lazer epilasyon için sıklıkla başvurduğu bölgelerdir. Ozellikle yaz aylarında tertemiz olsun istenir ve uzun zaman harcanır temizliği için. Kol ve bacaklar lazer epilasyonda çoğunlukla olumlu sonuçlar veren bölgelerdir. Ayrıca kadınların en rahatsızlık duyduğu sorunlardan biri olan batıklar da lazer epilasyonu sayesinde çözüme kavuşur. Eskişehir lazer epilasyonu merkezinde kişiye uygun yontemlerle güvenli ve ağrısız bir şekilde uygulanmakta ve % 90 olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Sırt ve Göğüs Bölgesinde Lazer Epilasyon

Bir bütün olarak güzel olmak isteyen kadınların ve genetik ya da başka problemlerden dolayı aşırı kıllı olan erkeklerin lazer için başvurduğu bölgelerdendir. Yine bu bölgelerde de gönül rahatlığıyla buz lazer tercih edilebilir.

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANAMAZ

Lazer epilasyonu bazı durumlarda uygulanamaz. Kişinin vücudunda yanık bulunması durumunda uygulanmaz. Sedef veya mantar gibi deri hastalığı bulunanlarda da hastalık geçtiği zaman ancak uygulanabilir. Akne tedavisi için ilaç kullanan kişilere, bronzlasmak için solaryuma girip cildinde lekeler oluşmuş veya güneşten dolayı cildi lekeli kisilere, kalp pili olanlara ve hamilelere uygulanmaz. Bunun dışında kullanılmadığı durumları saptamak için işlem öncesi uzman değerlendirmesi yapılmalıdır. Bunun dışında ayva tüyü olanlara, epilepsi hastalarına ve ergenliğe girmemiş veya yeni girmiş kişilere önerilmez. Eskişehir lazer epilasyon merkezi ergenlik çağında lazer uygulanmasının sonuç vermeyeceğini ve ilerleyen yaşlarda tekrar çıkacağını belirtiyor.

KİMLERE UYGULANABİLİR

Yaklaşık 15 yaşından itibaren yukarıda belirtilen durumları vücudunda taşımayan bireylere uygulanmasında hiç bir sakınca yoktur. 18 yaş altı kişilerde doktor kontrolü sonrası ebeveyn onayıyla uygulanabilir. Yaş küçüldükçe risk o oranda artmaz. Sadece ergenlik çağında uygulandığı zaman ise yaramadigi ve çoğunlukla geri çıktığı için önerilmemektedir.

LAZER EPİLASYONU ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Lazer epilasyonu öncesi birtakım araştırmalar yapılıp tuylenmenin nedenine inilmelidir. Hormonsal birtakım durumlar varsa öncelikle tedavi olunmalıdır. Lazer epilasyonu öncesi en az bir ay lazer yapılacak bölgeye kıl köklerini alacak cımbız, ağda, epilasyon gibi cihazlar uygulanmamalıdır. Bronzlasmaya, solaryuma gidilmemelidir. Kullanılan bir ilaç varsa uzmana bildirilmelidir.

LAZER EPİLASYONU SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Lazer sonrası ilk 24 saat lazer uygulanan bölgeye sıcak su teması yapılmamalıdır ve kimyasal ürün kullanılmamalıdır. Sağlık personelince verilen kremler söylenildiği ölçüde ve düzende uygulanmalıdır. Lazer epilasyonu yapılan bölge Güneş ışığından ve fazla ısıdan korunmalıdır. Lazer sonrası güneşe maruz kalinmasi gereken bir durum varsa da mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Seans sonrası diğer seansa kadar geçen sürede tüylenme olsa dahi kesinlikle ağda gibi kıl köklerini zayıflatan ve ölmuş kıl köklerini de canlandıracak durumlardan uzak durulmalıdır. Ama ilk 48 saat geçtikten sonra jilet uygulanabilir.

DAHA ETKİLİ SONUÇ İCİN YAPILMASI GEREKENLER

Lazer epilasyonundan daha hızlı ve daha verimli sonuç alınması isteniyorsa oncelikle lazere başlanan mevsime dikkat edilebilir. Eskişehir lazer epilasyon merkezi lazer epilasyonu için en uygun mevsimlerin sonbahar ve kış mevsimleri olduğunu belirtiyor. Terlemenin ve direkt güneş ışını nin vücuda temasının en az olduğu bu mevsimlerde lazere başlamak daha doğru olacaktır.

KAÇ SEANS SüRER VE SEANS ARALARI NE KADARDIR

Lazer epilasyonu seans sayısı kişiden kişiye değişir. Eskişehir lazer epilasyon merkezi genellemelerine gore yüz için 7-8 seansi bulurken diğer bölgelerde 5-6 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları kişiden kişiye göre değişir. Kıllar yeniden cilt yüzeyinde gorunup büyümeye başlayınca gidilebilir. Kılların çıkma suresi epilasyona yeni başlanılan dönemde daha kısa olurken sonlara doğru 2-3 ayı bulabilmektedir.

LAZER EPİLASYONUN ZARARLARI VAR MIDIR?

Lazer epilasyonu kişiden kişiye ve cilt tiplerine göre çeşitli yan etkiler oluşturabilir fakat bunlar zararlı konulacak durumlar değildir. Daha çok geçici durumlardir. Bunlar kızarıklık, şişlik ve alerji gibi durumlardir. Geçicidir çoğunlukla.

Yani kısacası lazer epilasyon öncesi uzman kontrolüne gidilir ve güvenli ve hijyenik bir epilasyon merkezi tercih edildiği durumda sorunla karşılaşılabilinecek bir sorun yoktur. Gayet güvenli ve dünya üzerinde yaklaşık 20 yıldır tercih edilen bir yöntemdir.

Previous Post
Eskişehir Cilt Analizi

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir